Opet je došlo do otkazivanja sjednice novske Skupštine, za što su odgovorne Demokrate, ukazuje u reagovanju odbornica Evropskog saveza Tanja Vujičić.
“Ovo je već treći put da se odlaže nastavak sjednice, čime se rad Skupštine svjesno drži u blokadi. Ne samo da su izgubili kompas nego i minimum ozbiljnosti.Umjesto da se odbornici izjasne i da se proces dovede do kraja, Demokrate uporno izbjegavaju održavanje sjednice i pomijeraju termine u trenutku kada je jasno da nemaju sigurnu većinu za odlučivanje”, tvrdi Vujičić.
Kako dodaje, ovakvo ponašanje predstavlja političku opstrukciju rada Skupštine i direktno urušava povjerenje građana u institucije, jer se odluke ne donose u sali, već se od njih bježi.
“Pozivam Demokrate da prestanu sa bježanjem i omoguće normalan rad Skupštine, te da konačno iskažu svoj stav o preostalim tačkama dnevnog reda u skladu sa zakonom i poslovnikom”, zaključuje Tanja Vujičić.







