Sedmicu poslije 6. Međunarodnog turnira Open Herceg Novi 2026” i obilježavanja jubileja 10 godina rada, stonoteniseri šampionske ekipe “Novi” nastavili su uspješno da ispunjavaju takmičarske obaveze. Na ekipnom turnusu za mlađe kadete Prvenstva Crne Gore u podgoričkoj školi “Novka Ubović” dječaci Branka Cubovića potvrdili su još jedan put da su bez premca u zemlji.
Ekipa u sastavu : Milan Vučetić, Uroš Mrkajić i Nikola Miković u 7 predviđenih kola odigrala je pet mečeva dok su dva dobijena službenim rezultatom. Do nove titule prvaka Crne Gore “Novi” je pobijedio Gorštak (Kolašin), Lovćen (Cetinje), Budućnost Podgorica) Ivangrad (Berane) i Kotor.
Šampioni do prvog mjesta i zlatne medaljre stigli su sa samo jednim izgubljenim setom u meču sa Budućnosti. Dva susreta nijesu ni odigrana, jer se “Spin” (Podgorica) i Jedinstvo (Bijelo Polje) nijesu ni pojavili na turniru i mečevi su registrovani službenim rezultatom 3:0 za ekipu iz Herceg Novog.
Na podijumu za medalje bili su prvi “Novi”, drugi “Gorštak” i treći “Lovćen”.
Mečevi na ovom turniru bili su dobra uvertira za Milana Vučetića koji u utorak putuje u Albaniju na Balkansko prvenstvu za mlađe kategorije.





