Kabinet hemije u Osnovnoj školi „Orjenski bataljon“ u Bijeloj renoviran je u zahvaljujući finansijskoj podršci Opštine Herceg Novi.
Sredstva koja je Opština opredijelila u vrijednosti od 14.000 eura iskorišćena su za kompletnu obnovu radnog prostora. Tokom rekonstrukcije postavljen je novi pod, izvedeni su molerski radovi, te nabavljene nove školske klupe i stolice. Pored toga, obezbijeđena je i druga neophodna oprema koja će značajno unaprijediti uslove za izvođenje nastave.
Kabinet je sada funkcionalniji i prijatniji prostor za rad, koji će učenicima omogućiti kvalitetnije usvajanje znanja i izvođenje praktične nastave iz hemije.
„Vjerujemo da će unaprijeđeni uslovi biti dodatni motiv za učenike i doprinijeti nastavku ostvarivanja zapaženih rezultata na Državnom takmičenju iz hemije i Olimpijadi znanja. Zahvaljujemo se Opštini Herceg Novi na vrijednoj donaciji i kontinuiranoj podršci unapređenju uslova obrazovanja. Vjerujemo da su ulaganja u škole najbolja ulaganja u znanje, razvoj i budućnost naše djece“, poručuju iz Osnovne škole „Orjenski bataljon“.






