DOO “Čistoća” apeluje na sve sugrađane, a posebno na ugostitelje, da otpad odlažu odgovorno i u skladu sa propisima, kako bismo zajedničkim snagama sačuvali čistoću i urednost Herceg Novog u susret predstojećoj turističkoj sezoni.
“Svjedoci smo da je u toku period intenzivnog uređenja turističkih objekata, bašta, plaža, ugostiteljskih objekata i drugih prostora, zbog čega nastaju povećane količine otpada. Ovim putem podsjećamo građane da kabasti otpad, građevinski šut, granje, travu i drugo zelenilo ne odlažu pored kontejnera niti na javne površine i šetalište, jer takva praksa narušava izgled grada i otežava redovno održavanje komunalne higijene”.
DOO Čistoća pruža uslugu odvoza otpada kamionom, pa pozivaju građane i privredne subjekte da za sve informacije o angažovanju njihovog kamiona, načinu i terminima preuzimanja otpada, kontaktiraju Kol centar na broj 19955 ili putem telefona 067 191 757, gdje će dobiti sve potrebne informacije i uputstva.
Takođe, podsjećaju građane da u Reciklažnom centru mogu besplatno odložiti do 500 kilograma otpada dnevno, čime na jednostavan i odgovoran način mogu riješiti problem viškova otpada nastalih tokom uređenja svojih domaćinstava i poslovnih prostora.
“Poseban apel upućujemo ugostiteljima da iskorišteno jestivo ulje ne odlažu u komunalni otpad niti ga prosipaju u kanalizaciju, jer na taj način nastaju ozbiljne posljedice po životnu sredinu i komunalnu infrastrukturu. Iskorišteno jestivo ulje potrebno je predati u reciklažni centar u Meljinama, gdje će se obezbijediti njegovo pravilno dalje zbrinjavanje”, upućuju iz “Čistoće”.
Na kraju ističu:
“Turistička sezona je pred vratima, a uredan i čist grad predstavlja zajedničku odgovornost svih nas. Naš cilj je da gostima koji nas posjećuju pružimo lijepu sliku grada, očuvanu životnu sredinu i prijatan ambijent, kako bi iz njega ponijeli pozitivne utiske i poželjeli da nam se ponovo vrate. Zato pozivamo sve građane i privrednike da svojim odgovornim ponašanjem daju doprinos očuvanju komunalnog reda i čistoće našeg grada”.
Čist grad je zajednička obaveza i ponos svih nas, zaključuju iz hercegnovske “Čistoće”.








