Wednesday, June 3, 2026
Naslovnica Kenova Karatisti Kotora sa 13 medalja na “Trofeju Bijelog Polja”

Karatisti Kotora sa 13 medalja na “Trofeju Bijelog Polja”

Na juče održanom međunarodnom karate turniru “Trofej Bijelog Polja” okupljeno je 222 takmičara iz Crne Gore i zemalja regije.

Karatisti Kotora ostvarili su 13 medalja: 4 zlata, 3 srebra i 6 bronzi.

Zlato su osvojili: Aleksa Branković za uzrast 8 god -40kg, Aleksa Bjelanović za uzrast 9 god -35kg, Pavle Kašćelan za uzrast 10 god -30kg, Edi Škrijelj za uzrast 12 god -47kg.

Srebro su osvojili  Boris Bubanja u dvije kategorije, za uzrast 8 god -30kg i 9 god -30kg i Jovan Kašćelan za uzrast 10 god -30kg.

Bronze su osvohiki Nađa Čavor u dvije kategorije, za uzrast 8 god -30kg i 9 god -30kg, Mia Krivokapić u dvije kategorije, za uzrast 9 god – 30 kg i 10 god -30kg, Aleksa Bjelanović za uzrast 10 god -35 kg i Pavle Kašćelan za uzrast 11 god -30kg.

Narednog vikenda dio tima Kotora nastupa za reprezentaciju Crne Gore na Balkanskom šampionatu za pionire i nade u Istanbulu gdje će klub predstavljati Pavle Kašćelan i Edi Škrijelj, drugi dio ekipe će nastupati u subotu u Bugojnu, a u nedjelju na turniru u Splitu, najavljuju iz ovog kluba.