Monday, June 8, 2026
Naslovnica Kenova Povlašćenu trajektnu kartu tražilo 207 Novljana

Povlašćenu trajektnu kartu tražilo 207 Novljana

Sporazumom koji je Opština Herceg Novi potpisala sa JP Morsko dobro predviđeno je da građani Herceg Novog imaju pravo na povoljniju trajektnu kartu, u iznosu od 3 eura tokom cijele godine. Zahtjev za ovu povlasticu predalo je 207 građana, kaže za Novski portal rukovoditeljka odsjeka za Građanski biro, Dragana Stanišić.

“Do 25. maja su odobrena 163 zahtjeva, dok je pet odbijeno. Zahtjevi budu obrađeni za sedam dana, a Građanski biro ne naplaćuje ovu uslugu”, dodaje Stanišić.

Svi koji žele da ostvare ovu mogućnost, treba da predaju sljedeću dokumnetaciju u Građanski biro, na šalterima 6 i 7:

-Popunjen obrazac C koji će dobiti u Građanskom birou
-Kopiju važeće lične karte
-Uvjerenje o prebivalištu na teritoriji opštine Herceg Novi – original ili ovjerenu kopiju
-Kopiju važeće saobraćajne dozvole

Ukoliko saobraćajna dozvola nije na ime vlasnika lične karte – podnosioca zahtjeva, potrebno je dostaviti i kopiju kupoprodajnog ugovora vozila ili generalno punomoćje ovjereno kod notara.

Povoljnosti mogu ostvariti građani koji imaju vozilo registrovano na hercegnovske tablice.

Radno vrijeme Građanskog biroa je od 7:30 do 19 sati.