Dešavanja u Vektra Boki, kompaniji sa većinskim vlasništvom Vektre Montenegro koja je u stečaju, stalno se komplikuju. Nakon skoro dva sata akcionari su upravo glasovima predstavnika tog većnskog akcionara, ali i samo dijelom manjinskog “Ellena grupe” usvojili niz odluka. Protiv ili uzdržana bila je grupa malih akcionara, posebno Dragan Perović.
Perović je na početku izabran da uz sekretara Vektra Boke, Ranka Grbavca potpiše zapsinik sa Skupštine. Međutim, Perović je na kraju zasjedanja odbio da potpiše taj dokument, što znači da bi trebalo da se Skupština sa istim pitanjima i odlukama mora ponoviti.
U međuvremenu, nakon što je zaključena Skupština koju su pratili mediji i nakon što su predsjedavajući i predstvnik većinkog vlasnika dali izjave novinarima, saznajemo da je određena Marija Ivanov u ime malih akcionara da potpiše zapisnik. Zato je veoma upitno i koliko su donijete odluke na Skupštini validne.
A evo što su, između ostalog, danas akcionari Vektra Boke “izglasali”, najviše zahvaljujući udjelu od 59,41% akcija Vektre Montenegro. Umjesto Slobodana Đokića, kome je istekao mandat od šest mjeseci, novi izvršni direktor Vektra Boke biće mladi ekonomista iz Kotora, Milan Popović. Umjesto njega Skupštinom je, ipak, predsjedavao prof.Radovan Samardžić, jer je još u procesu postavljenje Popovića.
Odbijen je predlog manjinskog akcionara Ellena grupe da Vektra Boka promijeni ime u Boka Resort. Razriješen je stari i imenovan novi Odbor direktora.
Uz protivljenje člana Odbora Danila Matijaševića, a na predlog većinskog vlasnika, odnosno njegovog predstavnika stečajnog upravnika Vektre Montenegro, Radoijce Grbe, utvrđeno je da nadaoknade članovima budu mjesečno u visini četiri minimalca, što je po članu preko 2000 eura. Novinarima je to bilo neshvatljivo, s obzirom da je kompanija u višemilionskim dugovima, od preko 20 miliona eura.
“Plate su sve pošle gore, troškovi su pošli i vi znate da mi nismo nijednog dinara dobili za ovaj dio rada što smo radili od juna, ali imaćemo pravo sudski da naplatimo, čak 11 sjednica smo održali za ovaj period tako da smo uključili sve snage da možemo da dođemo do tačnih podataka, da možemo da vidimo koja je imovina u pitanju, koji su dokazi finansijski, revizorski, sudski, bilo je tu dosta nepoznanica”, pokušao je da obrazloži tu odluku Samardžić.
Izmijenjen je i Statut Vektra Boke, zapravo dopunjen da sada može da se bavi i građevinarstvom i prevozom, za što su takođe bili protiv manjinski akcionari i najveći među njiam Matijašević sa 33% akcija.
Odlučeno je i da firma “Plaža Boka” bude ugašena, jer nema evidencije da je poslovala.
Radojica Grba je objasnio da treba prodati svu imovinu odnosno akcijski kapital da bi se završio stečaj u Vektri Montenegro. Vektra Boka je tako samo dio stečajne mase, ali je, kako je kazao, izbjegla stečaj zahvaljujući manjinskom akcionaru Ellena grupi. Dalji status kompanije zavisiće od izvršnog postupka prodaje hotela Igalo i namirenja povjerilaca.
Javna aukcija najavljena je za 11. februar.