Skupština opštine Herceg Novi insistira da Vlada Crne Gore osnuje posebno preduzeće koje će se baviti trajektnim prevozom, a čije će sjedište biti u Herceg Novom.
To je prvi od četiri zaključka koje su usvojili jednoglasno hercegnovski odbornici i koja se odnose na upravljanje trajektnom linijom Kamenari-Lepetane.
SO apeluje na Vladu da Opština Herceg Novi bude većinski zastupljena u vlasničkoj i upravljačkoj strukturi u preduzeću koje će obavljati trajektni prevoz. Traži od Morskog dobra da mještani MZ Kamenari imaju veće privilegije i povoljnosti, oslobađanje od plaćanja trajektnog prevoza, za sve mještane sa stalnim boravkom i nekretninom.
U diskusijama se povodom Izvještaj rada Komisije za rješavanje problema i statusa trajektne linije Kamenari Lepetane, pored ostalog, moglo čuti jednako iz redova vlasti i opozicije, da je uprkos potrebe da se oduzme monopol „Pomorskog saobraćaju“ i dugogodišnje bogaćenje na račun države i građana, način gašenja trajektnog prelaza stvorio probleme Herceg Novom.
Čulo se da je za bolje funkcionisanje potrebno ukinuti Morsko dobro, da je prethodna dva mjeseca loše organizovan trajektni prevoz, da su gužve bile evidentne. Ukazano je i da je neophodno pojednostaviti procedure za dobijanje povlastica za građane Herceg Novog.
Opština ne treba da se zadovolji samo mrvicama, kroz povoljnije trajektne karte za građane i neke službe u novoj raspodjeli dobiti nakon što je upravljanje po zaključku Vlade od februara preuzelo JP Morsko dobro. Biće to buduće Novsko dobro, kazao je s govornice potpredsjednik Opštine, Miloš Konjević.





