Kolegijum predsjednika Skupštine dogovorio je da nastavak 9. sjednice lokalnog parlamenta u Herceg Novom bude u četvrtak 25. juna u 10 časova, potvrdio je Novskom portalu predsjednik Miloš Konjević.
To je već treći, ili četvrti nastavak sjednice koja je skoro stigla do kraja, a kraj je “kost u grlu” za dio vladajuće koalicije. Naime, iz Demokratske Crne Gore su ponovo tražili odlaganje nastavka Skupštine zbog “dodatnih pravnih konsultacija”, kao što nam je to ranije i rekao predsjednik tog odborničkog kluba, Nikola Samardžić.
Demokratama očigledno ne odgovara povratak Olivere Doklestić na mjesto izvršne direktorke preduzeća, odnosno da se saglase sa Oldukom Odbora direktora “Vodovoda i kanalizacije”, koji je postupio po sudskoj presudii o poništenju konkursa na kom je, umjesto Olivere Doklestić, izabran Boro Lučić.
Hoće li do četvrtka Demokrate naći neku “pravnu začkoljicu” i obezbijediti kvorum za Skupštinu, teško je reći. Do sada su imali više od tri mjeseca da to urade. Njihov koalicioni partner Novska lista, na čelu sa predsjednikom Skupštine, Milošem Konjevićem, je za to da se ispoštuje sudska i odluka Odbora direktora. Kako saznajemo, uz opoziciju (DPS, ES, URA i GP Idemooo) za to je i dio vladajuće koalicije iz DNP-a i “Otvorene Boke”.
Na pitanje da li su tačne tvrdnje iz opozicionih partija, koje optužuju Demokrate za opstrukciju, jer ne žele Oliveru Doklestić na čelo “Vodovoda”, Konjević je samo kratko odgovorio:
“Nemam komentar, valjda se Skupština završi u četvrtak”.
Za očekivati je tada, ako bude zasjedanja, još jedno sporenje, oko imenovanja novih članova Skupštine KK Primorje.





