Thursday, June 18, 2026
Naslovnica Kenova Zašto će i ovog ljeta na Šetalištu Pet Danica biti rupa?

Zašto će i ovog ljeta na Šetalištu Pet Danica biti rupa?

Foto: Čitalac

Na čuvenoj novskoj promenadi, nazvanoj po pet heroina istog imena, na Šetalištu Pet Danica, vlada već poznata ljetnja gužva. Dosta je šetača, kupača, rade restorani, pizzerije, barovi, fast-food punktovi, radnje s raznom robom… A šetališna staza, od Igala do Meljina, osim renoviranog dijela od “Plaže” ka Meljinama, i dalje je na nekim mjestima razrovana.

Čitaoci Novskog portala skreću pažnju, posebno na dio Tople i šalju fotogtafije:

“Da li će neko popraviti ovo ruglo polomljenih behaton ploča ispred ulaza u konobu “Krušo” i ispred  zlatarske radnje. Ovo peti put prijavljujemo. Ploče su polomili kamioni koji cijelog proljeća prošle i ove godine voze materijal šetalištem za plaže Mimoza i Raffaelo”, pišu oni.

Zaposleni u sektoru za održavanje lokalnih puteva i vodotokova Komunalno Stambenog doo, završili su do sada, po ugovoru sa JP “Morsko dobro”, vrijednom 110 hiljada eura za održavanje zone morskog dobra, popravku “udarnih” mjesta, poput Škvera.

“Zamijenili smo oštećene behaton ploče novim na više mjesta duž Šetališta Pet Danica, ukupne površine 50 m2. Preuzeli jesmo obavezu nakon potpisivanja ugovora sa “Morskim dobrom” da saniramo djelove gdje su polomljene ploče na Šetalištu. U saradnji sa Opštinom smo se zauzeli da promijenimo ploče koje su popucale. Ima ih jako puno. Zamijenili smo do sada 50 m2. Ali nemamo više materijala, odnosno tog kamena. Poručili smo nove količine i kada budu stigle nastavićemo. Naravno, nakon sezone”, kaže nam direktorka Komunalno stambenog, Nataša Tatalović.

Posljednje što su uspjeli, prije isteka zaliha materija, bilo je “krpljenje” ispred kafe bara “Jazz”, “Galeba”… Dosta su se zadržali na Škveru gdje je bilo puno mjesta sa izbijenim pločama.

Tatalović objašnjava, međutim, da nije njihova obaveza da “krpe” Šetalište tamo gdje su ga očigledno oštetili investitori.

“Mi ih ne možemo natjetrati da vrate Šetalište kako je bilo prije radova na plažama. Postoji komunalna inspekcija, to nije naša obaveza. Radimo na saniranju šetališta, ali ne tamo gdje su kamioni prolazili da bi uređivali objekte. Treba platiti one koji će da sve vrate u pređašnje  stanje, a naplatiti od onih koji su odgovorni”.

Ovo preduzeće ima tri ekipe koje održavaju zonu morskog dobra, ne samo popravke Šetališta, već i javnu rasvjetu, košenje zelenila, čišćenje rigola, rešetki, klupa…  

Tako je to, samo, gosti ne znaju, niti ih interesuje, čija je obaveza, odnosno ko je već trebalo da obavi popravke na Šetalištu Pet Danica da ih ne bi zaobilazili , ili padali. Sve to ide na ružni dio lica turističkog grada.