Predato 78 komada vatrenog oružja i 3613 komada municije

U sklopu kontinuirane i aktuelne kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, u više gradova Crne Gore dobrovoljno je juče vraćeno 78 komada vatrenog oružja, 3613 komada municije, pet ručnih bombi, i djelovi vatrenog oružja, saopšteno je iz Uprave policije .

Kako su kazali iz policije, službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Jug“, u Ulcinju, Herceg Novom, Baru, Tivtu, Kotoru i Budvi, dobrovoljno je vraćeno 22 komada vatrenog oružja od čega 14 pištolja i osam pušaka, 2134 komada municije različite vrste i kalibra, tri ručne bombe i tri okvira za pištolj.

“Na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Centar“, u Podgorici, Danilovgradu, Cetinju i Tuzima građani su dobrovoljno predali policiji 37 komada vatrenog oružja od čega 22 pištolja i 15 pušaka, 1379 komada municije različite vrste i kalibra, dvije ručne bombe, djelove od puške i jedan bajonet”.

Iz policije navode da je u sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever“, u Bijelom Polju, Kolašinu i Beranama dobrovoljno je predato ukupno sedam komada vatrenog oružja, od čega tri puške i četiri pištolja, 23 komada municije.

Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Zapad“, u Nikšiću je dobrovoljno predato 12 komada vatrenog oružja od čega tri puške i devet pištolja, kao i 77 komada municije.

“U proteklih četiri dana Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 214 komada vatrenog oružja, 6637 komada municije, 21 komad ručnih bombi, kao i više djelova oružja”.

Uprava policije apeluje na sve sugrađane da daju svoj doprinos cjelokupnoj bezbjednosti društva i da predaju vatreno oružje, municiju i eksplozivna sredstva koja imaju u svom posjedu, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu.

Građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, nakon čega će policijski službenik preuzeti oružje na mjestu gdje se osoba odnosno oružje nalazi i izdati potvrdu o preuzimanju.

Građani ne treba sami da donose oružje u stanice policije, prije svega zbog bezbjednosti.